Żal

Żalek: Nie można zmuszać lekarzy do zabijania

„Nie można zmuszać lekarza do zabijania” – mówił dzisiaj Jacek Żalek w programie Tak Jest, w którym rozmawiał z Wandą Nowicką o klauzuli sumienia lekarzy i farmaceutów.

„Sumienie to jest sfera osobista. Wolność sumienia to prawo, które jest zapisane w Konstytucji. Nikt nie może zmusić człowieka do postępowania wbrew własnej woli. Nie można np. zmuszać lekarza do zabijania dziecka, bo tym właśnie jest aborcja. Lekarze są powołani do ratowania naszego życia i zdrowia.” – mówił poseł Polski Razem Jarosława Gowina.

Jacek Żalek podkreślił, że lekarzem zostaje się dlatego, że chce się ratować życie i zdrowie. „Argument: jeśli nie chcesz wykonywać aborcji to nie bądź lekarzem jest idiotyczny. Zostaje się lekarzem dlatego, że chce się leczyć ludzi, ratować ich życie i zdrowie! Zabiegi takie jak aborcja są wbrew przysiędze Hipokratesa i absolutnie nie można nikogo zmuszać do ich wykonywania” – oburzył się Jacek Żalek. Poseł przypomniał, że rezolucja Rady Europy mówi, że zawód lekarza podlega klauzuli sumienia.

„Każda aborcja jest morderstwem” mówił w zeszły piątek Jacek Żalek mówił na konferencji prasowej o tzw. nieudanej aborcji we Wrocławiu.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *