2016-11-06_147842728710

Terminal kontenerowy w Świnoujściu? Dyskusja w „Kawiarence politycznej”

Budowa terminalu kontenerowego w Świnoujściu dzieli gości „Kawiarenki politycznej” Radia Szczecin. Zarząd Portów złożył już do tamtejszej rady miasta wniosek w sprawie zgody na przekazanie gruntów pod taki obiekt.

Wiceprzewodnicząca Zarządu Regionalnego Polska Razem Zjednoczona Prawica Ewa Chmielewska wskazywała, że terminal to szansa na rozwój Świnoujścia.

– Ma powstać od 230 do 600 nowych miejsc pracy. Ci ludzie do pracy, którzy przyjadą z innych części Polski przywiozą ze sobą rodziny. Będziemy mieli dzieci, które pójdą do przedszkoli, do szkół. Mamy niż demograficzny – zaznaczyła Chmielewska.

Budowie terminalu przeciwna jest część mieszkańców Świnoujścia.

– Nie jest to dobra droga – to zdanie posła Prawa i Sprawiedliwości Leszka Dobrzyńskiego. – Ogródźmy Pomorze Zachodnie jakimś drewnianym płotem i niech ci, którzy protestują mają odwagę powiedzieć reszcie, także mieszkańcom Pomorza Zachodniego, ale także innym mieszkańcom Świnoujścia, że od tej pory rezygnujemy ze wszelkich inwestycji, bo chcemy być zielonymi płucami dla Berlina. Myślę, że tu jest potrzebny zdrowy rozsądek.

Terminal kontenerowy miałby powstać na Warszowie. Według wstępnych szacunków, budowa kosztowałaby około dwóch miliardów złotych.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *