Prof. Krystyna Iglicka-Okólska: Platforma skandalicznie rozgrywa zagrożenie ze Wschodu

„Mówienie, że 1 września dzieci nie pójdą do szkoły, bo będzie wojna, podczas takiego odpływu ludności, podczas takiej emigracji to strzał w stopę” – mówiła dzisiaj prof. Iglicka-Okólska w „Salonie Politycznym Trójki”.

„Naszym największym zagrożeniem jest zagrożenie demograficzne. O tym premier w ogóle nie mówi. To jest dla nas największe niebezpieczeństwo i na tym powinniśmy się skupić. Na największej fali emigracji, którą mamy od dziesięciu lat i na tym, że za chwilę Polacy nie będą mogli mieć swoich emerytur, bo ZUS będzie bankrutem” – podkreśliła profesor. „Mąż stanu powinien mówić o tym, że Polska jest zagrożona demograficznie, i że powinniśmy zdywersyfikować nasze źródła zabezpieczenia na starość” – dodała.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY

Od jutra będziemy mogli wybrać ZUS czy OFE – prof. Iglicka-Okólska zauważyła, że przedstawianie tak tego wyboru jest wprowadzaniem ludzi w błąd – „85% naszych oszczędności i tak pozostanie w ZUS-ie, więc możemy decydować tylko o 15%. Ja oczywiście będę dywersyfikowała moje oszczędności, zostaję w OFE, a oprócz tego będę się starała oszczędzać.” – mówiła wiceprezes PRJG.

Krystyna Iglicka-Okólska zaznaczyła, że Polska Razem jest przeciwko wchodzeniu Polski do strefy euro, co więcej jednym z jej postulatów jest demontaż strefy euro – „Paradoksalnie mogłoby to zdecydowanie wzmocnić Unię”.

„Polska Razem Jarosława Gowina stworzyła manifest „Wielka Polska w Małej Unii” – to jest manifest polskiego euro realizmu. Jesteśmy jak najbardziej za obecnością Polski w strukturach Unii Europejskiej, ale zdajemy sobie sprawę, że prowadzenie odpowiedniej dla Polski polityki zagranicznej w ramach Unii Europejskiej, jest możliwe tylko wtedy, gdy Polska będzie silna i kiedy będziemy potrafili zadbać o nasze interesy” – powiedziała prof. Iglicka-Okólska.

PRZECZYTAJ MANIFEST „WIELKA POLSKA W MAŁEJ UNII”

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *