tv republika

Prof. Iglicka-Okólska w Telewizji Republika: Młodzi ludzie wolą żyć w Europie Zachodniej

W porannym programie Telewizji Republika Piotr Gociek rozmawiał z prof. Krystyną Iglicką-Okólską, demograf, wiceprezes Polski Razem Jarosława Gowina, o sytuacji demograficznej w Polsce. – Sprawy demografii są dla nas niezwykle istotne. Dotąd były to sprawy bagatelizowane przez rząd – mówiła prof. Iglicka-Okólska.

– Populacja Polski zmienia się niezwykle dynamicznie – mówiła wiceprezes. – W 2022 roku ZUS będzie bankrutem – stwierdziła.

Skomentowała również wypowiedzi premiera Donalda Tuska o rzekomych licznych powrotach polskich emigrantów z zagranicy. – Donald Tusk euforycznie i propagandowo mówił o powrotach polskich obywateli. Ja już wcześniej wspominałam – tych powrotów nie ma – mówiła prof. Iglicka-Okólska.

Okólska wyjaśniała również przyczyny takiej sytuacji. – Nasz system jest skostniały – stwierdziła – W krajach Europy Zachodniej jest dużo więcej możliwości , dlatego młodzi ludzie wolą wyjechać i żyć tam – dodała.

Wiceprezes Polski Razem wspomniała również o innym niepokojącym zjawisku, mianowicie o pozbywaniu się polskich adresów przez młodych ludzi. – Część ludzi mówi „Do widzenia Polsko” i pozbywa się polskiego adresu, sprzedaje mieszkanie i rozpoczyna nowe życie za granicą – stwierdziła.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *