Premier Jarosław Gowin z Senatorem Józefem Zającem ogłaszają poszerzenie Zjednoczonej Prawicy

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Jarosław Gowin przedstawił kolejnego parlamentarzystę, który dołączył w ostatnim czasie do naszej partii – senatora Józefa Zająca z Lubelszczyzny. Senator Zając zaznaczył, że przekonał go program nowej formacji tworzonej przez Jarosława Gowina.

Już wcześniej do Polski Razem przystąpiły środowiska związane z partią Wolność z Beatą Żołnieruk, Robertem Anackim i Jackiem Hechtem na czele, przedstawiciele Stowarzyszenia Republikanie, a wśród nich poseł na Sejm RP Magdalena Błeńska, Karol Rabenda – prezes stowarzyszenia i Marcel Klinowski – sekretarz, reprezentujący samorządowców Grzegorz Sapiński – prezydent Kalisza oraz Chrześcijański Ruch Samorządowy reprezentowany przez Jacka Szczota i Arkadiusza Urbana.

Łączy nas wiara w wolny rynek, niskie podatki, prywatną własność, a jednocześnie przywiązanie do tradycyjnych wartości takich jak naród, patriotyzm, wiara chrześcijańska. Istotnym komponentem programu nowej partii będzie położenie nacisku na samorząd. Wszystkich nas łączy też przekonanie, że w polityce najważniejsza jest gospodarka.

4 listopada w Warszawie odbędzie się Konwencja Zjednoczeniowa Polski Razem oraz pozostałych środowisk, podczas której prezes Jarosław Gowin zaprezentuje nowe ugrupowane.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *