Poseł Mieczysław Baszko przechodzi do Porozumienia

Podlaski poseł PSL Mieczysław Baszko przechodzi do Porozumienia – poinformował o tym oficjalnie w Białymstoku, na wspólnej konferencji prasowej z liderem Porozumienia, wicepremierem Jarosławem Gowinem.

Przystąpienie posła Baszki to Porozumienia jest kolejnym etapem wzmacniania obozu Zjednoczonej Prawicy, nie tylko tutaj na Podlasiu, ale w skali całej Polski – mówił dziennikarzom wicepremier Gowin.

Dodał, że Podlaskie jest tym regionem, w którym partia Porozumienie rozwija się „najbardziej dynamicznie”. Na pewno będziemy starali się powalczyć, w ramach wspólnych list Zjednoczonej Prawicy, a więc wraz z kolegami z PiS i Solidarnej Polski, o zwycięstwo w wyborach sejmikowych – mówił Gowin.

Poinformował, że trwają rozmowy na temat podjęcia współpracy ze Zjednoczoną Prawicą „ze strony parlamentarzystów z różnych ugrupowań”. Podkreślał, że dla jego ugrupowania podstawowe znaczenie ma „odpowiednio szeroki, wspólny margines czy wspólny mianownik programowy”.

Ważne jest, żeby osoby, które zgłaszają chęć współpracy z Porozumieniem, albo wręcz akcesu do Porozumienia, łączyły z jednej strony konserwatyzm w sprawach wartości (…), a z drugiej, żeby w sprawach gospodarczych miały podejście zdecydowanie wolnorynkowe – powiedział wicepremier.

Gowin mówił w Białymstoku, że osób zainteresowanych współpracą z „całym obozem Zjednoczonej Prawicy” jest w Sejmie dzisiaj „bardzo wiele”. Natomiast to kryterium wspólnego mianownika programowego, na pewno zdecydowanie zawęża listę. Myślę, że realny jest akces, przynajmniej jeżeli chodzi o Porozumienie, nie więcej niż dodatkowo paru osób – podkreślał.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *