kowal - lis

Paweł Kowal: Nie możemy zmarnować energii młodych Ukraińców.

Paweł Kowal był wczoraj gościem w programie Tomasz Lis na żywo, gdzie mówił o możliwych scenariuszach dla Ukrainy i o tym jak teraz powinien zachować się zachód.

„Ja najbardziej się boję tego, co może się NIE ZDARZYĆ na Ukrainie. Boję się, że zapanuje stagnacja, zachód trochę sypnie kasą, żeby rząd był w miarę stabilny, ale zostaną zawiedzione nadzieje ludzi, nowego pokolenia. Ludzi, którzy niszczyli pomniki Lenina, nie tylko jako symbole, ale po to, żeby skończyć złą przeszłość. Boję się, że świat powie – zrobiliście super, naprawdę bardzo was popieramy, ale nie otworzy drzwi do Unii, nie zniesie wiz dla Ukraińców, i oni zostaną z tymi swoimi nadziejami.”- mówił wczoraj szef Rady Krajowej Polski Razem. Paweł Kowal podkreślił My w ogóle nie powinniśmy bać się zniesienia wiz dla Ukraińców.

„Polska powinna wystąpić teraz z propozycją dużej międzynarodowej konferencji. Nie jesteśmy teraz w stanie zaoferować dużych pieniędzy, ale możemy wpłynąć na pewne decyzje. Powinniśmy posadzić przy jednym stole, Unię, Stany Zjednoczone i Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Pokazać jeszcze przed wyborami jaka jest nasza oferta: finanse, pomoc w reformach – rozpisać program na siedem lat. Powinniśmy znieść wizy – wizy, a nie kontrolę graniczną. Wizy to korupcja, niepotrzebnie ściągamy z tych ludzi pieniądze. Nie możemy zmarnować  energii młodego pokolenia.”- podkreślił Paweł Kowal.

„I jeszcze jedna ważna sprawa – musimy rozliczyć te zbrodnie z ostatnich tygodni. I na forum międzynarodowym. Trzeba zebrać dowody, osądzić ludzi. To się nie może już nigdy powtórzyć!” – zaapelował polityk Polski Razem Jarosława Gowina.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *