Paweł Kowal: Mam czarne myśli o przyszłości Ukrainy.

Wczoraj Paweł Kowal był gościem w programie Młodzież Kontra, gdzie mówił m.in. odpowiadał na pytanie – czy sytuacja na Ukrainie może być dla nas jeszcze groźniejsza?

„Chcielibyśmy aby Arsenij Jaceniuk dostał pomoc podzielona na dwie transze – pierwsza doraźna – żeby Jaceniuk mógł zapłacić urzędnikom, żeby wypłacił zobowiązania. I druga która pomogłaby poprawić sytuację gospodarczą Ukrainy na dłużej. Mówiłem już o nowym planie Marshalla – o pomocy dla Ukrainy ze strony Europy, a także Stanów Zjednoczonych. Nie ukrywam jednak, że mam czarne myśli – sytuacja na Ukrainie może się diametralnie pogorszyć, jeśli obecny rząd nie dostanie wsparcia.”- mówił polityk Polski Razem Jarosława Gowina.

Na pytanie czy mobilizacja rosyjskich wojsk po wschodniej stronie Ukrainy to realne zagrożenie, Paweł Kowal odpowiedział, że dzisiaj nie ma już wątpliwości, że Putin chce zbudować trzecie imperium, które nawiązywałoby zarówno do Romanowów jak i do ZSRR. „Ukraina będzie teraz pod wpływem wielu nacisków. Propaganda przeciwko Jaceniukowi jest bardzo silna. W połączeniu z biedą i niespełnionymi od ponad 20 lat pokoleń Ukraińców – sytuacja może być groźna.” – mówił euro deputowany Polski Razem Jarosława Gowina.

Później Paweł Kowal odpowiadał na pytanie młodzieżówek różnych ugrupowań. Zachęcamy do oglądania!

 ZOBACZ CAŁY PROGRAM

 

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *