Maciej Marzec „jedynką” w Bydgoszczy

Maciej Marzec, radca prawny z Bydgoszczy, będzie liderem listy Polski Razem Jarosława Gowina w wyborach do Parlamentu Europejskiego w województwie kujawsko-pomorskim.

Jarosław Gowin przedstawił wczoraj na placu Wolności w Bydgoszczy lidera listy Polski Razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Prezes PRJG „jedynkę” na liście Polski Razem Jarosława Gowina określił jako młodego, dynamicznego lidera, osobę, która ma duży dorobek zawodowy jako radca prawny, jako wspólnik jednej z najbardziej znanych kancelarii, osobę, która specjalizuje się w prawie gospodarczym oraz działa w organizacjach katolickich i jest przywiązana do tradycyjnych wartości. Liderem listy Polski Razem będzie Maciej Marzec.

„Od urodzenia jestem związany z regionem, tutaj mieszkam, tutaj pracuję. Od kilkunastu lat prowadzę w Bydgoszczy kancelarię, zajmującą się obsługą prawną, głównie przedsiębiorców” – podkreślił na początku Maciej Marzec. – „To doświadczenie pozwala mi obrać sobie dość prostą misję: przewracania ducha wolności i przywracania go w strukturach europejskich” – dodał, wskazując na najważniejszy motyw kandydowania do europarlamentu.

Maciej Marzec wskazał, że instytucje unijne nie powinny koncentrować się na tworzeniu kolejnych barier, przepisów, restrykcji prawnych. – „Chcemy strzec wolności, wolności wyrażonych w zasadach, na których ukonstytuowały się instytucje wspólnotowe, czyli swobody przepływu ludzi, prac, usług, towarów i kapitału. Tylko powrót do tych wartości jest w stanie dać impuls rozwojowy. Rozwój gospodarczy to wolność” – zadeklarował.

Zaznaczył też, że wolności bronić też będzie w sferze wartości. Uznał, że autonomia rodziny, prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z wyznawanymi wartościami czy swoboda wyznania i głoszenia poglądów mogą być zagrożone w Unii Europejskiej.

Dla Marcina Marca udział w wyborach nie będzie debiutem. W wyborach do sejmu kandydował w 2011 roku w okręgu bydgoskim z list Platformy Obywatelskiej. Jest wspólnikiem Kancelarii Prawniczej TEBI w Bydgoszczy.

Jarosław Gowin przedstawił również innych kandydatów w wyborach do europarlamentu. Z drugiego miejsca o mandat ubiegać się będzie Iwona Michałek z Torunia, wcześniej lider w tym mieście partii Polska Jest Najważniejsza. W regionie Iwona Michałek najbardziej była znana, gdy pełniła obowiązki kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty. Kandydować będą również: radna z Łysomic Katarzyna Błądek, Wojciech Prokopowicz z Włocławka, a także były poseł Andrzej Walkowiak, obecnie lider Polski Razem w Bydgoszczy.

Jarosław Gowin zaznaczył, że kandydaci Polski Razem starują w wyborach pod hasłem: “Wielka Polska w małej Unii”. –„Unia Europejska wymaga głębokiej reformy. Dzisiaj jest to zbiurokratyzowany moloch, szalenie kosztowny” – podkreślił prezes PRJG.

Jarosław Gowin wczoraj w TVP BYDGOSZCZ, mówił o kandydatach Polski Razem w wyborach do europarlamentu i założeniach programowych PRJG – ZOBACZ ROZMOWĘ

 

 

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *