Kowal: Straszne błędy popełnili w ostatnich dniach przywódcy unijni

– Coraz więcej osób na Ukrainie mówi: „ten, kto przyjeżdża do mnie czołgiem, nie jest moim bratem – jest agresorem”. Na naszych oczach tworzy się nowa świadomość ukraińska – mówił w TVP Info Paweł Kowal z Polski Razem. Polityk odniósł się także do sprawy rosyjskiego konwoju humanitarnego.

Polityk powiedział również, że Putin może utrzymywać stan „kruchej równowagi” na Ukrainie do października. – Ukraina nie poradzi sobie szybko z dywersyfikacją źródeł dostaw energii. W Kijowie zacznie się robić zimno, ludzie na własnej skórze odczują problemy polityczne – stwierdził Kowal.

Paweł Kowal zaznaczył, że władze Ukrainy stosunkowo dobrze radzą sobie z rebelią na wschodzie kraju.

„Należało wysłać europejską pomoc humanitarną”

Polityk odniósł się także do sprawy rosyjskiego konwoju humanitarnego. – Straszne błędy popełnili w ostatnich dniach przywódcy unijni. Należało wysłać europejską pomoc humanitarną – skomentował.

„Unia jest na wakacjach”

Paweł Kowal powiedział również, że „Unia jest na wakacjach”. – Putin może swobodnie rozmawiać z opinią publiczną na Zachodzie, ponieważ ci, którzy odpowiadają za kształtowanie polityki europejskiej wyjechali na wakacje – to jest nasze nieszczęście – komentował.

źródło: tvp.info

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *