ko

Kowal: Premier powinien przejść w tryb zadaniowy.

„Mamy do czynienia z „dzikim plebiscytem” a nie referendum” powiedział Paweł Kowal w programie Polityka przy Kawie. Eurodeputowany Polski Razem pozbawił złudzeń wszystkich wierzących w demokratyczność zasad „ referendum” przeprowadzonego na Krymie, przypominając , że nie zostali tam nawet wpuszczeni obserwatorzy OBWE , którego Rosja jest członkiem i podkreślił, że o demokratycznych standardach nie może być mowy.

ZOBACZ PROGRAM!

Paweł Kowal przypomniał o olbrzymim solidarnym poparciu które otrzymał premier Donald Tusk od wszystkich partii. Zwrócił jednak uwagę, że w tym momencie rząd powinien potwierdzić swoje zaangażowanie i  podjąć konkretne zadania. „ Premier powinien przejść na tryb zadaniowy , czyli np. energetyka, zadania w ramach NATO, czy też kwestie cyber ochrony”. Kowal zwrócił uwagę na aktywność Stanów Zjednoczonych w sprawie Ukrainy. Przewidywał, że z ich poparciem może dojść do wyczekiwanej przez Polskę reformy Sojuszu Północnoatlantyckiego.
„Polska widząc, że sankcje dzisiaj są bardzo trudne do uzyskania, powinna naciskać na sojuszników , ale nie wychylać się do pierwszego rzędu”. – powiedział polityk PRJG

Paweł Kowal na zakończenie programu powiedział, że najważniejszym interesem Polski są teraz realne reformy po ukraińskiej stronie oraz konkretne wsparcie dla rządu Arsenija Jaceniuka ponieważ w przeciwnym wypadku może dojść do jeszcze większej destabilizacji w całym regionie.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *