W poniedziałek odbyła się Konwencja Samorządowa Porozumienia, której gościem specjalnym był Jarosław Gowin Wiceprezes Rady Ministrów. W debacie z licznie zgromadzonymi samorządowcami, przedsiębiorcami, mieszkańcami Brodnicy i powiatu Brodnickiego uczestniczyli także: Iwona Michałek, Poseł na Sejm, Adam Banaszak Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marek Hildebrandt Radny Sejmiku, Wojciech Kwiatkowski były Starosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego oraz Jan Strzeżek Prezes Stowarzyszenia Młoda Prawica. 

Premier Jarosław Gowin mówił m.in. o wartościach jakimi kieruje się partia Porozumienie: silne państwo, wolność, prywatna przedsiębiorczość, samorządność. Mówił także o zbliżających się wyborach oraz działaniach na rzecz gospodarki i samorządu.

Zgromadzeni na sali zadawali pytania dotyczące spraw samorządowych a także polityki krajowej. Premier podsumowując wypowiedzi polityków Porozumienia zaprosił do współpracy ze swoim prosamorządowym ugrupowaniem stowarzyszenia, samorządowców i wszystkich, którzy chcą działać na rzecz swoich małych ojczyzn, jak i dużej ojczyzny – Polski.