Dnia 09 lutego br. w Biurze Poselskim Iwony Michałek w Grudziądzu odbyła się konferencja prasowa na temat trudnej sytuacji Regionalnego Szpitala w Grudziądzu. 
Udział w niej wzięli Poseł Iwona Michałek oraz Stanisław Szyszka. Pani Poseł poruszyła tematy dobrze znane już grudziądzanom, takie jak to, iż Regionalny Szpital w Grudziądzu to najbardziej zadłużony szpital w Polsce – ma ponad 400 mln zadłużenia. Niestety to na Grudziądzu, jako na organie założycielskim, spoczywa każdego roku obowiązek pokrywania straty szpitala. Wspomniano również o celowym  zdejmowaniu części odpowiedzialności za sytuację szpitala z dyrektora Nowaka, na przykład poprzez przekazanie części długu i zastawionych budynków placówki do spółki GIM, które miało miejsce w 2016 roku. Poruszony został bulwersujący temat dotyczący próby lokalizacji zastępczej łóżek SOR poza odziałem w celu umieszczenia tam nowego tomografu. To już nie tylko nieracjonalne działanie, ale zagrożenie dla ratowania ludzkiego życia. Iwona Michałek mówiła także o zupełnie nowym, a bardzo ważnym problemie dotyczącym tej grudziądzkiej placówki, a mianowicie o ostatnich wypłatach, które pracownicy szpitala otrzymali z konta parabanku „Magellan” zamiast jak wcześniej z konta szpitala. Zapowiedziała niezwłoczne zawiadomienie o całej sytuacji odpowiednich organów kontroli i nadzorujących.
http://www.radiopik.pl/index.php?idp=2&idx=65729
http://www.pomorska.pl/wiadomosci/grudziadz/a/poslanka-iwona-michalek-o-sytuacji-szpitala-w-grudziadzu-apelujemy-o-usuniecie-dyrektora-nowaka-wideo,12921324/