Jedność na prawicy

Iwona Michałek Poseł na Sejm, Adam Banaszak Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Paweł Gotowt Przewodniczący Młodej Prawicy zorganizowali konferencję prasową na temat podwójnego weta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wobec ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Członkowie Polski Razem Zjednoczonej Prawicy podtrzymują wolę przeprowadzenia głębokich reform wymiaru sprawiedliwości. Kilka lat temu próbę naprawy sądownictwa podjął lider Polski Razem Jarosław Gowin. Po jego odwołaniu ze stanowiska ministra sprawiedliwości reformy te – pod wpływem nacisku środowiska sędziowskiego – zostały cofnięte.

Parlamentarzyści Polski Razem Zjednoczonej Prawicy zaproponowali poprawki do ww. ustaw, a ich uchwalenie unieważniłoby większość podnoszonych zarzutów wobec nich. Pomimo, że przygotowane poprawki nie znalazły się w ostatecznej treści ustawy jej członkowie nadal chcą w ramach koalicji kontynuować misję i razem służyć na rzecz państwa polskiego.

Adam Banaszak odniósł się natomiast do współpracy na poziomie regionalnym, podkreślił znaczenie wspólnej pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju województwa. Zaznaczył, że wspólny program z PiS dla województwa kujawsko-pomorskiego to początek przygotowań do startu w ramach jednej listy w najbliższych wyborach do sejmiku.

W ramach aktywizowania środowisk młodych ludzi Paweł Gotowt zaprosił na cykliczne spotkania, na których omawiane będą m.in. możliwości zdobywania doświadczenia w instytucjach państwowych.

https://bydgoszcz.tvp.pl/33480212/polska-razem-chce-glebokich-zmian-w-wymiarze-sprawiedliwosci
http://www.radiopik.pl/2,0,wiadomosci-lokalne&idx=58582&dtx=&szukaj=&go=morelist&s=2
http://www.nowosci.com.pl/torun/wladza/a/partia-polska-razem-i-pis-razem-pojda-do-wyborow,12337572/
http://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,22192281,poslanka-iwona-michalek-rozumiemy-weto-prezydenta.html

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *