Gowin u Lisa: Należy rozpocząć kontrolowany demontaż strefy euro

Paweł Kowal czołowy przedstawiciel Parlamentu Europejskiego w sprawach ukraińskich, Marek Migalski bardzo zasłużony bardzo zasłużony w walce o prawa człowieka na Białorusi, wprowadził do dokumentacji europejskiej pojęcie ludobójstwa w określeniu zbrodni katyńskiej, Artur Zasada zdobył kilka miliardów dla Polski, Adam Bielan koordynator bardzo ważnej Komisji Rynku Wewnętrznego… – wyliczał Jarosław Gowin, spytany o zasługi europosłów Polski Razem w programie Tomasz Lis na żywo.

– Ja chcę się zająć między innymi tym, czym się zajmowałem jako minister sprawiedliwości – deregulacją, otwarciem rynków europejskich. Unia Europejska ma przede wszystkim sens jako wspólnota wolnego rynku. – mówił Jarosław Gowin i dodał, że Komisja Europejska stawiała jego reformy za wzór innym państwom europejskim.

– Polska Razem jest kategorycznie przeciwna wchodzeniu do strefy euro w tej chwili, czy w dającej się przewidzieć przyszłości. – mówił lider Polski Razem. – Jest rzeczą oczywistą, że nie tylko z punktu widzenia całościowej gospodarki, ale z punktu widzenia gospodarstw domowych – to przyniosłoby bardzo wymierne straty.  Przy dzisiejszych szacunkach każdy z pracujących musiałby się rozstać z jedną miesięczną pensją.

– Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym fragmentem expose ministra Sikorskiego, w którym nieoczekiwanie i wbrew wcześniejszym deklaracjom premiera Tuska, zarysował perspektywę szybkiego wejścia Polski do strefy euro. Co więcej, Jan Krzysztof Bielecki, szara eminencja tego rządu, potwierdził te słowa kilka dni później.

Jarosław Gowin podkreślił, że jego zdaniem eksperyment ze wspólną walutą jest fiaskiem. Należy rozpocząć prace nad kontrolowanym demontażem strefy euro.

– Trzeba bronić polskiego węgla i trzeba zacząć wydobywać gaz łupkowy. – powiedział Jarosław Gowin.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *