foto-11-02-na-www

Gowin: Trynkiewicz opuścił więzienie. To kompromitacja państwa [VIDEO]

Polskie państwo poniosło dziś klęskę. Przez nieudolność rządzących groźny zabójca i pedofil Mariusz Trynkiewicz opuścił właśnie mury więzienia. Oni po prostu nie potrafią rządzić.

Kiedy zostałem Ministrem Sprawiedliwości jedną z moich pierwszych decyzji było rozpoczęcie prac nad ustawą o izolacji niebezpiecznych przestępców. Poprosiłem moich współpracowników, by opracowali projekt, który skutecznie odizoluje te bestie od społeczeństwa.

W maju 2012 roku rozpoczęliśmy prace nad ustawą.
Jesienią 2012 roku jej pierwsza wersja trafiła do konsultacji międzyresortowych i społecznych
Na początku 2013 roku skończyłem prace nad ustawą i od wiosny jej losy zależały już tylko od woli politycznej ze strony Kancelarii Premiera.

Najbardziej bulwersujące jest opóźnienie, z jakim mieliśmy do czynienia przy publikacji ustawy. 13 grudnia ubiegłego roku Prezydent ją podpisał, ale czekaliśmy na jej publikację 25 dni. Prawie cztery tygodnie na wydrukowanie ustawy, której  konsekwencje są tak poważne. Z kolei w sprawie OFE Prezydent podpisał ustawę wywłaszczającą obywateli z ich oszczędności emerytalnych 27 grudnia, a już w Sylwestra, 31 grudnia została opublikowana.

To pokazuje, jakie są realne priorytety tego rządu. Kiedy chodzi o zabieranie pieniędzy Polakom, na publikację wystarczą 4 dni. Kiedy zaś chodzi o bezpieczeństwo obywateli – coś co powinno zająć 4 godziny czy maksymalnie 4 dni, zajmuje prawie 4 tygodnie.

To dzień kompromitacji polskiego państwa. To państwo trzeba zmienić.

Jarosław Gowin

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *