Gowin poparł Mirosławę Stachowiak-Różecką na prezydenta Wrocławia

Poseł Jarosław Gowin, szef ugrupowania Polska Razem przyjechał dzisiaj do Wrocławia, żeby poprzeć Mirosławę Stachowiak-Różecką, kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Wrocławia. Gowin chciałby jednak mieć ciasto i zjeść ciastko. Bo nie przestał być też politycznym przyjacielem Rafała Dutkiewicza. – Stachowiak-Różecka jest co najmniej tak samo dobra jak Dutkiewicz – stwierdził polityk.

Jarosław Gowin chwalił we Wrocławiu koalicję prawicowych ugrupowań z PiS na czele. Według niego, koalicja ta powinna przejąć w przyszłym roku władzę w kraju. – To jak dobrze funkcjonuje koalicja doskonale widać na Dolnym Śląsku. Na listach Prawa i Sprawiedliwości są nasi kandydaci – mówił Gowin. I wychwalał Mirosławę Stachowiak-Różecką, kandydatkę PiS na prezydenta Wrocławia. – Jest młodą, odważną i dynamiczną osobą – mówi Gowin.

Poparcie Gowina dla Stachowiak-Różeckiej niektórych może zaskoczyć. Wiadomo bowiem, że Jarosław Gowin, były członek PO, do tej pory dużą sympatią darzył Rafała Dutkiewicza. Mówiło się nawet o ścisłej współpracy politycznej i wspólnych listach wyborczych obu panów.

Czy to koniec przyjaźni Gowina z Dutkiewiczem? – Nie łączę spraw osobistych z politycznymi. Ale Rafał zrobił błąd, wiążąc się z Platformą Obywatelską – stwierdził Gowin.

Gowin dopytywany o to, kto według niego jest lepszym kandydatem – Mirosława Stachowiak-Różecka, czy Rafał Dutkiewicz powiedział, że kandydatka PiS jest „co najmniej tak samo dobra jak Dutkiewicz”.
źródło: gazetawroclawska.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *