Gowin: Historia rozliczy nas wszystkich z naszych działań

„To jest klęska polityki całego Zachodu, również Stanów Zjednoczonych. W krajach cywilizacji zachodu niema ducha i nie ma gotowości by postawić na szali swoje doraźne bezpieczeństwo.” – mówił dzisiaj Jarosław Gowin w programie „Jeden na jeden” w TVN24. – „Liderom Zachodu wydaje się, że mogą sobie kupić spokój, ale my Polacy wiemy że będzie to spokój bardzo krótkotrwały.”

Spytany o ocenę polskiej polityki zagranicznej w sprawie Ukrainy lider Polski Razem powiedział: „W takiej sytuacji polscy politycy powinni mówić jednym głosem, ale nie ma wątpliwości – to jest ciężka porażka Donalda Tuska i ministra Sikorskiego. Żaden ze strategicznych celów nie został osiągnięty – Ukraina nie podpisała umowy stowarzyszeniowej z UE, co było głównym celem naszej prezydencji w Unii. Teraz nie udaje nam się skłonić liderów innych państw unijnych do przeciwstawiania się agresji Rosji wobec Ukrainy.”

Jarosław Gowin powiedział: „Płacimy cenę za stawianie na dobre relacje z Niemcami kosztem pewnego osłabienia relacji w bloku państw środkowoeuropejskich. Polskie interesy w kontekście sytuacji na Ukrainie zostały całkowicie zignorowane przez Niemców.”

„Za naszymi granicami jest pożar, a my tutaj na naszym grajdołku zajmujemy się wojną polsko-polską, wojną Tuska z Kaczyńskim. Kiedyś historia nas wszystkich z tego rozliczy.” – powiedział Gowin.

„Polityka Putina jest moim zdaniem przewidywalna. I jest to polityka neoimperialna. Liczenie na to, że Rosja poprzestanie na aneksji Krymu jest geopolityczną naiwnością. Putin osiągnie swoje cele metodą faktów dokonanych, a zachód poprzestanie na symbolicznych sankcjach.” – powiedział prezes Polski Razem.

Gowin podkreślił też Polska Razem Jarosława Gowina wystartuje samodzielnie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. „Na pewno zbierzemy podpisy i udowodnimy, że jesteśmy podobnie zorganizowani co duże partie dotowane z budżetu.”

 

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *