Gęś nas nie obroni. Przygotowanie wojskowe – hobby czy konieczność?

Bezpieczeństwu w Polsce, regionie i Toruniu poświęcili poniedziałkową konferencję prasową politycy i kandydaci prawicy do samorządów.
Mówili o tym Paweł Kowal, polityk Polski Razem Jarosława Gowina, specjalista w zakresie wschodniej polityki zagranicznej, poseł PiS Zbigniew Girzyński, prof. Grzegorz Górski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku województwa i Iwona Michałek, kandydatka do Rady Miasta Torunia.

– Są dwa główne tematy, które mieszkańcy poruszają: pierwszy to służba zdrowia, a drugi to bezpieczna praca dla młodych ludzi – mówiła o swoich rozmowach z wyborcami Iwona Michałek. – Przed władzami Torunia stoi ogromny problem – praca dla młodych ludzi oraz dla osób 40+ i 50+.

– Iwona Michałek robiła dużo, nawet kiedy nie miała żadnego mandatu, mimo pracy zawodowej. W ostatnim roku zorganizowaliśmy jedną z najbardziej udanych akcji społecznych, pomoc Polakom na Wschodzie i zebraliśmy ogromną liczbę książek, które wysłaliśmy na Ukrainę i Białoruś – rekomendował kandydatkę Paweł Kowal.

– Bardzo bym chciał, abyśmy w ciągu najbliższych 4 lat w naszym sejmiku wydali przynajmniej tyle samo pieniędzy, ile wydajemy na promocję gęsiny, na rozwój różnych form ochrony regionu na wypadek niebezpiecznego rozwoju sytuacji – podkreślał prof. Grzegorz Górski.

– Warto, żebyśmy zaczęli myśleć tak jak w niektórych województwach wschodnich, gdzie próbuje się powoływać różne formy działalności paramilitarnej, szkoleniowej, które w najbliższym czasie będą poddane ogólnopolskiemu ujednoliceniu i skoordynowaniu. Z poziomu władz regionalnych tego typu działania powinny być inicjowane. Mamy ciągle jeszcze bardzo wiele zaangażowanych organizacji i środowisk.

Im bardziej rozmontowywano armię, tym bardziej wielu młodych ludzi, których nie brano do wojska, oddawało się różnym formom przygotowania wojskowego i warto, żebyśmy ten wysiłek wykorzystali. To jeden z tych elementów, które chciałbym podjąć w działalności w sejmiku – zadeklarował prof. Górski. (LB)

źródło: nowosci.com.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *