bielan

Bielan: Tusk zgrzeszył pychą

„Przejście Michała Kamińskiego do PO można porównać do transferu Luisa Figo z Barcelony do Realu Madryt” – stwierdził w „Jeden na jeden” Adam Bielan w programie „Jeden na jeden”, komentując to, że były polityk PiS wystartuje w eurowyborach jako „jedynka” PO w Lubelskiem.

W opinii Adama Bielana, Kamiński dokonał najbardziej spektakularnego transferu w tej kadencji.

„To można porównać do przejścia Luisa Figo z Barcelony do Realu Madryt. W Polsce emocje między PO a PiS-em są tak duże, że w momencie, kiedy ktoś przechodzi z jednej partii do drugiej, to spotyka się z negatywną reakcją tak, jak Michał Kamiński w ostatnich tygodniach” – powiedział Bielan.

Dopytywany, czy były polityk PiS zachowuje się z klasą, odpowiedział: Ja bym się tak nie zachował.

Podkreślił jednocześnie, że nie rozumie zachowania Kamińskiego. – „Jeszcze kilka tygodni temu zapewnił, że nie będzie kandydował do Parlamentu Europejskiego i nigdy nie wstąpi do Platformy Obywatelskiej, a jego krytyka zachowań PiS-u nie jest koniunkturalna i nie wynika z tego, że stara się o miejsce na liście PO” – powiedział Bielan.

Eurodeputowany Polski Razem mówiąc o Kamińskim, zaznaczył, że ich drogi rozeszły się trzy lata temu, kiedy został usunięty z PJN za „skrzywienie propisowskie”, a Kamiński w PJN pozostał.

„Wychodziliśmy razem z PiS-u, aby budować skuteczniejszą niż PiS opozycję wobec PO, Michał znalazł się jednak w obozie rządowym” – powiedział Bielan.

Eurodeputowany odniósł się też do protestu rodziców niepełnosprawnych dzieci w Sejmie. W jego opinii, premierowi nie pomogły spotkania z protestującymi.

„Pan premier Tusk zgrzeszył pychą. Sądził, że wystarczy się pojawić na tych spotkaniach, kogoś przytulić i zadeklarować jakieś pieniądze w 2016 roku. Ale to już nie jest początek jego rządów. Być może wtedy miał magiczne umiejętności. Jednak po siedmiu latach znamy umiejętności PR-owskie Donalda Tuska i wiemy, że w taki sposób rozwiązywał tysiące problemów, ale żadnego nie rozwiązał do końca” – stwierdził Bielan. – „Ludzie nie mają już do niego zaufania” – dodał.

Po spotkaniu Tuska z protestującymi rząd przyjął uchwałę umożliwiającą podwyżkę świadczenia dla rodziców niepełnosprawnych dzieci, które od maja wzrośnie do 1 tys. zł, od 2015 r. do 1,2 tys., a od 2016 r. do 1,3 tys. zł netto. Rodziców niepełnosprawnych dzieci to nie zadowala, zapowiadają, że będą protestować w parlamencie do skutku.

Bielan odniósł się też do posiedzenia klubu Twojego Ruchu, na którym poruszono kwestię protestujących rodziców w Sejmie. Palikot krytykował wówczas działaczy swej partii za „zmarnowanie nieprawdopodobnej, kapitalnej szansy do zrobienia całej kampanii do Parlamentu Europejskiego albo zrobienia kariery w polskiej polityce.” 

W opinii Bielana, słowa Palikota z posiedzenia klubu Twojego Ruchu są skandaliczne i dowodzą próby zbijania kapitału politycznego na dramatycznych sytuacjach. – „Janusz Palikot traktuje te osoby wyłącznie jako sposób na przebicie się do mediów” – zaznaczył.

 

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *