20403382_1499723720092663_2045514167_n-588x441

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie utworzenia Centrum Eksperckiego SST w Toruniu

Iwona Michałek Poseł na Sejm RP, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Michał Zaleski Prezydent Miasta Torunia, Paweł Żywiecki Manager Business Link Toruń oraz przedstawiciele firm z branży kosmicznej podpisali list intencyjny wyrażając wolę współpracy, zmierzającej do rozwoju kompetencji z dziedziny SST (system detekcji, śledzenia i monitoringu ruchu satelitów i śmieci kosmicznych) i utworzenia w Toruniu Regionalnego Centrum […]

Region pełen lata 2

Adam Banaszak w TVP Bydgoszcz w programie „Region pełen lata”

Adam Banaszak uczestniczył w TVP Bydgoszcz w programie „Region pełen lata”, gdzie wspólnie z Adamem Marszałkiem i Eugeniuszem Kłopotkiem rozmawiał o wizerunku regionu i najlepszych markach promujących kujawsko-pomorskie za granicą. Adam Banaszak jest zwolennikiem promocji regionu poprzez sport i imprezy sportowe. Kujawsko-pomorskie jest stolicą polskiej lekkiej atletyki, co raz bardziej znaną w Europie i na świecie.

Źródło: http://bydgoszcz.tvp.pl/33515347/7082017

Nowe-Logo21

Oświadczenie

Czasem człowiek czyta i własnym oczom nie wierzy… To właśnie przypadek wymagającego sprostowania tytułu „Mówię stop pomysłom prezesa”, którym redakcja „Dziennika Gazety Prawnej” opatrzyła wywiad ze mną – opublikowany w wydaniu z 7 sierpnia br. Słowa te nie tylko nigdy nie padły z moich ust, ale też nie znajdują uzasadnienia w tekście, co potwierdzi każdy umiejący czytać ze zrozumieniem. Przeciwnie – podobnie jak w innych moich wypowiedziach z ostatnich dni – jednym z najważniejszych przekazów było i jest konsekwentne wezwanie do zachowania jedności obozu Zjednoczonej Prawicy i wyciszenie szkodliwych emocji.

Zawsze ceniłem pracę rzetelnych mediów, do których zaliczałem także „DGP”, ale w tym przypadku doszło do nadużycia mojego zaufania i złamania zasad dziennikarskiego warsztatu. Tytuł w formie rzekomego cytatu jest bowiem nieuzasadnioną kreacją ze strony redakcji. To wprowadzenie opinii publicznej w błąd jest tym dziwniejsze, że prowadząca wywiad red. Karolina Baca-Pogorzelska wykazała się starannością zarówno w trakcie rozmowy, jak i podczas jej redagowania i autoryzacji. Podpisuję się zatem pod każdym słowem udzielonego wywiadu – z wyjątkiem tytułu, który nijak ma się do treści.

Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prezes Polski Razem

milosz-pamula-renata-janik-jaroslaw-gowin-4-151005

Renata Janik razem z Jarosławem Gowinem

Była posłanka Platformy Obywatelskiej Renata Janik jest od dzisiaj członkiem partii Polska Razem. Decyzja została ogłoszona w Kielcach w obecności lidera tego ugrupowania – Jarosława Gowina, wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Parlamentarzystka od kwietnia ubiegłego roku nie jest już członkiem PO. Zrezygnowała, bo – jak przypominała dzisiaj – nie akceptowała zmian, które zaczęły następować w tej partii.

– Z Jarosławem Gowinem znamy się dobrze z pracy klubowej, współpracowaliśmy blisko i oboje należeliśmy do tego samego, konserwatywnego skrzydła partii. Mamy bardzo podobne poglądy, więc gdy otrzymałam kilka miesięcy temu propozycję przystąpienia do Polski Razem, zdecydowałam się na to – powiedziała Renata Janik.

Wicepremier Gowin poinformował przy tej okazji, że Renata Janik zostanie od przyszłego tygodnia jego doradcą w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ma zajmować się przekonywaniem parlamentarzystów do przygotowywanej na jesień nowej ustawy o szkolnictwie wyższym.

– To będzie bardzo istotna reforma, szeroko konsultowana ze środowiskiem akademickim i zależy nam na tym, aby była prezentowana przez osobę z parlamentarnym doświadczeniem – powiedział Jarosław Gowin.

Lider Polski Razem nie wykluczył, że Renata Janik będzie jednym z kandydatów Polski Razem w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

– Negocjujemy w obozie zjednoczonej prawicy wystawienie jednej wspólnej, szerokiej listy w wyborach do sejmików wojewódzkich i w miastach wojewódzkich. Mam nadzieję, że będziemy rozpatrywać także kandydaturę Renaty Janik, choć na razie zbyt wcześnie mówić o szczegółach – powiedział.

Renata Janik była posłem na Sejm w latach 2013-2015, zastąpiła w ławach poselskich zmarłego w trakcie kadencji Konstantego Miodowicza, wcześniej była radną Powiatu Kieleckiego Ziemskiego.

Źródło: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-59072

20427742_1499721506759551_2019349757_n

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie utworzenia Centrum Eksperckiego SST w Toruniu

26 lipca  w Toruniu Iwona Michałek, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Michał Zaleski Prezydent Miasta Torunia, Paweł Żywiecki Manager Business Link Toruń oraz przedstawiciele firm z branży kosmicznej podpisali list intencyjny wyrażając wolę współpracy, zmierzającej do rozwoju kompetencji z dziedziny SST (system detekcji, śledzenia i monitoringu ruchu satelitów i śmieci kosmicznych)   i utworzenia w Toruniu Regionalnego […]