IMG_9723

Afera w Kolejach Śląskich. Posłowie PRJG – doprowadzimy do wyjaśnienia tej sprawy.

W ostatnią sobotę (8 lutego) odbyła się konferencja prasowa Polski Razem Jarosława Gowina na temat afery w Kolejach Śląskich.

Dzisiaj w godzinach 10:00-16:00 wolontariusze związani z Polska Razem Jarosława Gowina zorganizowali akcję ulotkową w pociągach Kolei Śląskich, której celem było poinformowanie opinii publicznej o sytuacji spółki. Rozdawali ulotki w pociągach, m. in. na trasach Katowice – Częstochowa, Katowice – Tychy, Katowice – Gliwice, Katowice – Racibórz, Ustroń – Skoczów, a także na dworcach PKP (m. in. w Katowicach, Zabrzu, Tychach, Częstochowie).

Na sobotniej konferencji została poruszona kwestia malwersacji finansowych, jakie miały miejsce w Kolejach Śląskich. W 2011 r., ówczesny marszałek województwa, Adam Matusiewicz, reprezentujący Platformę Obywatelską, na prezesa i wiceprezesa spółki powołał ludzi mających na swoim koncie sprawy karne za nieprawidłowości finansowe.

W 2012 r. powołano spółkę-córkę Kolei Śląskich, Inteko, która udzielała pożyczek i dokonywała nierentownych zakupów pociągów.
Z Inteko, najprawdopodobniej nielegalnie, wyprowadzono znaczne sumy pieniędzy.

Europoseł Marek Migalski poinformował, że PRJG będzie się bacznie przyglądać się sprawie kolei, aby nie dopuścić do „zamiecenia tej afery pod dywan”.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *