Bf9dDz2IgAA0IUW

Afera kolejowa na Śląsku

Dr Marek Migalski wraz z członkami sympatykami Polski Razem Jarosława Gowina na Śląsku na wczorajszej konferencji prasowej przy Starym Dworcu PKP w Katowicach zaprotesowali przeciwko malwersacjom finansowym jakie mają miejsce w spółce Koleje Śląskie.

W 2011 r., ówczesny marszałek województwa, Adam Matusiewicz, reprezentujący Platformę Obywatelską, na prezesa i wiceprezesa spółki powołał ludzi mających na swoim koncie sprawy karne za nieprawidłowości finansowe. W 2012 r. powołano spółkę-córkę Kolei Śląskich, Inteko, która udzielała pożyczek i dokonywała nierentownych zakupów pociągów. Z Inteko, najprawdopodobniej nielegalnie, wyprowadzono znaczne sumy pieniędzy.

W związku z powyższym dr Marek Migalski, wiceprezes PRJG, zapowiedział, że w najbliższą środę wolontariusze związani z PRJG zorganizują akcję ulotkową w pociągach, której celem będzie poinformowanie opinii publicznej o sytuacji. Europoseł poinformował, że PRJG będzie się bacznie przyglądać się sprawie kolei, aby nie dopuścić do „zamiecenia tej afery pod dywan”.

Jednocześnie dr Marek Migalski wezwał lidera listy Platformy Obywatelskiej do PE w woj. śląskim, Jerzego Buzka, do ustosunkowania się do sprawy Kolei Śląskich i przedstawienia rozwiązania, które nie dopuści do tego, by podobna afera, z udziałem kolegów z jego partii powtórzyła się w przyszłości.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *